İstanbul’da polisin kurtardığı kişi, polise kafa attı!

Kağıthane’de geçen haziran ayında meydana gelen olayda, Ümit Ç. (41) ve Ünal Ç. (33) isimli iki kardeş, “Eve neden geç geliyorsun?” diyerek kardeşleri Gülbahar Ç. (39) ile tartışmaya başladı. Bir müddet sonra iki şahıs, kardeşlerini odaya kapatıp yaklaşık 1 saat boyunca darbetti.

Kardeşlerinin elinden kurtulan Gülbahar Ç., polis gruplarını arayarak kardeşleri tarafından sırayla ve daima olarak darba uğradığını söyleyip yardım istedi.

YUMRUK ATIP, BOĞAZINI SIKTI

İhbar üzerine olay yerine gelen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Gruplar Amirliği polisleri, Gülbahar Ç.’yi ve kızı Cemre G.’yi polis aracına alarak hastaneye götürmek istedi.

Bu sırada Gülbahar Ç.’nin kızı da polis takımlarına dayılarının onu da darbettiğini söyledi.

Cemre G.’nin kendisini darbedenin dayısı Ümit Ç. olduğunu söylediği sırada Ümit Ç. polise, “Sen bizim aile işlerimize ne karışıyorsun?” deyip küfür ederek yumruk attı. Bunun üzerine polis grupları biber gazı kullanarak şahısları etkisiz getirmeye çalıştı. O esnada öbür kardeş Ünal Ç. biber gazı sıkan polisin boğazını sıkarak yumruk attı.

Bunun üzerine polis grupları telsizden destek takım talebinde bulundu.

BABALARI KOLLARINI TUTTU, ÇOCUKLARI SALDIRDI

Ekipler olay yerinde gelirken, o esnada çok alkollü oldukları argüman edilen saldırgan iki kardeş Ümit Ç. ve Ünal Ç. polis memurlarına yumruk atmaya devam ederek polis aracının aynasını kırdı ve ağır hakaretler savurmayı sürdürdü.

Kavga esnasında konuttan çıkan şahısların babası Mehmet Ali Ç. (75) 2 polis memurunu kollarından tutmaya çalışırken, oğulları da polisleri darbetti.

Bir müddet sonra destek takımların gelmesi üzerine şahıslar orantılı güç kullanılarak tek tek etkisiz hale getirildikten sonra gözaltına alındı.

POLİSİN KURTARDIĞI KİŞİ POLİSE BAŞ ATTI

Öte yandan şahıslar, hastanede sıhhat denetiminden geçirilirken, polisin ağabeylerinin elinden kurtardığı Gülbahar Ç., taşkınlık çıkartmaya başladı.

Polisin sakinleştirmeye çalıştığı kişi, memura baş atarak burnunu kırdı. Burnundan çatlak oluştuğu belirlenen polis memuru iş göremez raporu alırken, 4 kişi ise süreçlerinin akabinde emniyete götürüldü.

TUTUKLANDILAR

Emniyette “görevli memura mukavemet”, “görevli memura darp” ve “kamu malına zarar” kabahatlerinden isimli süreçleri yapılan şahıslar, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir