Sağlık uzmanları Ramazan’a karşı uyardı… Doğal detoksla zorlanmayın!

İSTANBUL (İGFA) – Ramazan ayı yaklaşırken, birtakım şahıslar için bu periyot zorlayıcı olabilir.

Ramazan öncesinde doğal detoks yaparak, bu periyoda daha sağlıklı ve hazır bir formda girmek isteyenler için çok kıymetli bir fırsat var. 26-27 ve 29 Şubat’ta yılın en kıymetli hacamat günlerinden biri olarak biliniyor.

Bu usul sayesinde, “Ramazan beni sarsıyor”, “Ramazan’ın birinci günlerinde zorlanıyorum”, “Ramazan’da hudutlu oluyorum”, “Ramazan’a tam odaklanamıyorum.” diyenler için ülkü bir tahlil olabilir.

Doğal detoks olan hacamatın bugünlerde yapılmasının kıymetini kıymetlendiren Dr. Mehmet Portakal, vücudu arındırmanın ve sağlıklı bir hayat şekline geçiş yapmanın Ramazan ayında yaşanan zorlukları hafifletebileceğini belirtiyor. Hacamat üzere doğal prosedürlerle bedeni temizleyerek, deveranı düzenleyerek ve metabolizmayı hızlandırarak Ramazan’a hazırlık yapmanın değerine dikkat çekti.

RUHSAL FİZİKÎ ZİHİNSEL İSTİKRAR İÇİN HACAMAT

Ramazan öncesinde kendini sarsılmış, zorlanmış, sonlu yahut odaklanamamış hissedenler için doğal detoksun ehemmiyeti büyük. Sıhhat Bakanlığı’nın klâsik ve tamamlayıcı tıp uygulamalarından biri olan hacamat emniyetli ellerde şifa kaynağı oluyor. Bedendeki toksinleri temizleyerek, ruhsal ve fizikî dengeyi sağlayarak Ramazan ayına daha hazır ve sağlıklı girmenin yolunu açıyor.

Ramazan’ın yaklaştığı bu devirde, kendinizi daha uygun hissetmek ve bu özel ayın getirdiği manevi kıymetlerden tam manasıyla faydalanmak için hacamat çok değerli bir seçenek olarak karşılarına çıktığını belirten Dr. Portakal, “Ayın hareketlerine nazaran, toksik unsurların cilt yüzeyine en yakın olduğu vakitlerde yaptırmak daha tesirli olduğu biliniyor. Bütünsel sıhhatin kıymeti konusunda çalışmaların bilhassa pandemiyle arttığını belirten Dr. Mehmet Portakal, “Koruyucu hekimliğin ne kadar kıymetli olduğu ve bizim geçmişten gelen ve unutulmaya yüz tutmuş kadim bağlarımızı daha yeterli anlamaya başladık. Pandemiyle birlikte paklığın aslında bizim kendi öğretimiz olduğu, meselelerle başa çıkmanın klâsik şifa hazinelerini hayatımızın modülü yapmayı ve çağdaş hayatın ortaya çıkardığı sıkıntılarının kıymetli bir kısmının aslında kendimize dönerek azaltabileceğimizi gördük. Hacamat da kadim öğretilerimizden biri. Hayatımızı ruhsal, fizikî ve zihinsel açıdan dengeleyecek kıymetli bir araç. Ramazan ayıyla birlikte her yıl 11 ayda şaşıran istikrarımızı tekrar sağlıyoruz. Lakin, dengeyi kurduk derken ayın sonu geliyor. Bu yıl bu türlü olmaması için bedenimizi dengeleyecek doğal detoks hacamat ile Ramazan’a daha hazırlıklı girerek farkı görmenizi tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir