Nişanlısını öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet talebi

Ankara’da 2 yıl evvel eşinden boşanıp, 2 çocuğuyla birlikte annesinin Keçiören ilçesindeki meskenine dönen Dilek Ceylan, daha sonra İdris Nesim ile nişanlandı. Ceylan, bir müddet Nesim ile görüştükten sonra ayrılmak istediğini söyledi. Bunun üzerine Nesim, Ceylan ile konuşmak için 30 Nisan’da meskenine gitti. Nesim, odada konuştukları sırada çıkan tartışmada üzerindeki tabancayla Ceylan’ı vurarak öldürdü. Gözaltına alınan Nesim, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Olayla ilgili savcılık tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame düzenlendi. İddianamede, Dilek Ceylan’ın birinci eşinden boşandıktan sonra İdris Nesim’in iş yerinde çalışmaya başladığı, bir mühlet sonra da çiftin nişanlandığı belirtildi fakat Nesim’in ailesinin Ceylan’ı kabul etmediği, bu nedenle problemler yaşadıkları aktarıldı. Ceylan’ın bu sıkıntılar nedeniyle ayrılmak istediği fakat Nesim’in bunu takıntı yaptığı belirtilerek, şüphelinin sözüne yer verildi.

“SİZİ DE ÖLDÜRECEĞİM”

İdris Nesim, tabirinde, Dilek Ceylan’ı, kendisini aldattığını itiraf edip, sinkaflı kelamlar sarf etmesi üzerine anlık öfke sonucu öldürdüğünü öne sürdü. İddianamede, şüphelinin meskene tabanca ile gitmesi ve maktule birden fazla sefer öldürücü mahiyetteki yerlerine ateş etmesinin cinayeti tasarlayarak işlediği ayrıyeten olay yerinden kaçacağı sırada ikamette bulunan Ceylan’ın annesi ve kızına tabancayı tutup “Sizi de öldüreceğim” diyerek, ‘silahla tehdit’ hatasının işlediği aktarıldı. Bu nedenle Nesim’in ‘tasarlayarak taammüden öldürme’ ve ‘silahla tehdit’ hatalarından ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istendi. (

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir