HKP’den Kılıçdaroğlu’nun Adaylığına destek

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Sekreter Yardımcısı Sait Kıran, 2023 seçimlerinde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini duyurdu.

HKP Genel Sekreter Yardımcısı Sait Kıran, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Kıran, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini duyurdu.

“Ölümle sıtma ortasında tercih yapmak zorunda kaldığımız için…”

Kıran, şunları söyledi:

“On binlerce insanımızın canına, yüz binlerce insanımızın yaralanmasına, fakir halkımızın dişinden tırnağından arttırarak, yıllarca alın teri dökerek edindiği bütün birikimlerin yok olmasına mâl olan, 11 vilayetimizi, 15 milyon insanımızı etkileyen, hiçbir vakit unutmayacağımız, unutturmayacağımız ve hesabı da sorulacak olan sarsıntı felaketi günlerinde yeni bir seçime gerçek gidiyoruz.

Tüm devrimci, demokrat, ilerici, yurtsever, vatanseverlerin birincil vazifesinin bu iktidardan kurtulmak olduğunu düşünüyoruz. Millet İttifakı’na önemli tenkitlerimiz var, çok büyük bir beklentimiz yok ancak kaba tabirle vefatla sıtma ortasında tercih yapmak zorunda kaldığımız için Millet İttifakı adayı olan Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz.”

Kıran, milletvekilliği seçimlerine ise 600 milletvekili adayı ile katılacaklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir