Feride’nin büyük sınavı! Kardeşiyle hesaplaşma zamanı

Selin Ceylan  – Cana’nın Nalan’la konuşmamasını sağlamak için Nalan’ın nerede olduğunu merak eden ve Billur’u arayan Selen, Nalan’ın Billur’la olmadığını anladı. Sonrasında Nalan ile Hayri’nin meskene çok kısa bir ortayla ayaklarında çamur izleriyle dönmesi kuşkularını artırdı. Kuşkuları üzerine Selen Muzo’yla konuşmak istedi. Nalan ve Hayri ortasındaki her şeyin farkında olan Muzo, Selen’in Nalan hakkında kuşkularını temelsiz olduğuna inandırmak için çabalasa da Billur’la konuşan Selen bu işin peşini bırakmayacağını söyledi. Nalan’la Hayri’yi ‘dünyanın en alakasız ikilisi’ olarak tanımlasa da şayet bu türlü bir durum varsa bunu ortaya çıkaracağını söyledi.

Feride’ye kötülük geçirten gizemli telefon!

Sürekli telefonu çalan Feride, sonunda telefonun ucunda kimin olduğunu öğrendi. Telefondaki Feride’nin kardeşi Metin’di. Bu telefonla yıkılan Feride telefondaki sesi duyar duymaz kötüleşti. Bayıldığı üzere gözünün önüne kızı yani ‘Sema’ geldi. Annesini yerde yatar halde bulan Nalan panikledi ve çabucak herkesten yardım istedi. Bir müddet sonra kendine gelen Feride’nin birinci istediği şey telefonuydu. Feride’nin bu halini gören Nalan telefondaki kişiyi merak ettiği için soru üstüne soru sordu. Feride mevzuyu değiştirmeye çalışsa da Nalan telefonu ondan almaya çalıştı. Feride bu davranışı karşısında Nalan’ı sert lisanla odadan kovdu.

Nalan’ın babasının kim olduğu belirli oldu!

‘Kızımı görmek istiyorum’ diyen Metin’e Feride, ‘Seni sağ bıraktığıma şükret. Nalan’ı sakın arama’ dedi ve telefonu kapattı. Nalan odadan çıktıktan sonra Döndü’ye dönüp ‘o geri geldi, Metin geri geldi..’ dedi. Feride girdiği çıkmazın farkındaydı ve ağzından çıkan tek cümle ‘Nalan ben ölmeden gerçeği öğrenemez’ oldu. O sırada kızı Sema’yı görüyordu.

Sedat ve pembe masalları

Sedat’la konuşmasından sonuç alamayan Cana soluğu Sedat’ların konutunda aldı. Sedat Cana’yı caydırmaya çalışsa da ok yaydan çıkmıştı. Cana artık Sedat’a güvenmiyordu. Konuşmak için on bir defa talihini denemek isteyen Sedat başarılı oldu ve Cana’yı meskenden uzaklaştırdı. Konuşma sonrasında pembe masallarıyla Nalan’la boşanacağına ikna eden Sedat, Cana’yı her şeyin istediği üzere olacağına inandırdı ve akşam görüşmek için plan yaptılar.

Neyim var neyim yok satıyorum!

Bu sırada Rafet, bütün otelleri satışa çıkarmaya başladı. Avukatın ‘Boşandığınız için mi malları satıyorsunuz? sorusu üzerine sonlanan Rafet, bununla hiçbir ilgisi olmadığını ve Gülcihan’a hakkının hepsini vereceğini söyledi. Evlatlarına güvenmediği için satmak istiyorum dedi. ‘Benden bu kadar’ Rafet’in planı boşandıktan sonra köye geri dönmekti.

Bu ahlaksızlığı nasıl açıklarım?

Feride cephesinde ise sular bir türlü durulmadı. Metin’in Nalan’a ulaşmaması için mazeretler aramaya başlayan Feride telefonu yok etmesi gerektiğini düşündü. Bu sırada Hafize’nin ‘Rafet beyefendiden mi yardım istesek?’ sorusuna ‘Tecavüzcü kalkmış gelmiş, ben bu ahlaksızlığı nasıl açıklarım?’ diye çıkıştı. Bu sırada Feride Metin’in Nalan’a ulaşmaması için Nalan’ın telefonu almak için Tako’yu görevlendirdi. Feride avukatına Metin’in nerede olduğunu ne iş yaptığını sorgulatınca onun kesin dönüş yaptığını ve ailesinin olduğunu öğrendi.

Nalan ve Hayri bu sefer Döndü’ye yakalanacaktı

Aşağı indiğinde Hayri’nin üzerini değiştirdiğini gören Nalan gizlice izledikten sonra Hayri’yi depoya çağırdı ve olanları anlattı. Panikle ‘İkimizi çözecek’ diyen Nalan, Hayri’yi bu haliyle gülümsetti. Nalan’ı rahatlatmak için ellerini tutarak kimsenin bir şey bilmediğini ve ben hayatında olduğu sürece korkmaması gerektiğini söyledi. Daima memnun olmasını sağlamaya çalışacağını ve Nalan’ın da bunun için uğraşacağını söylerken yakınlaştıkları sırada Döndü depoya girdi. Saklandılar. Nalan, Döndü çıktıktan sonra bu türlü bir hayat istemediğini ve herkesten kaçarak yaşayamayacağını söyledi.

“Hayatta hiçbir şey insanın yanına kar kalmıyor”

Annelerini boşanmaktan vazgeçirmek ve meskene dönmek gayesiyle Gülcihan’ın yanına giden Muzo, Sedat ve Selen, Rafet’in aldığı boşanma kararını öğrendi. Gülcihan, telaş etmemelerini ve yapacak hiçbir şeyi olmadığını söyledi. ‘Hayatta hiçbir şey insanın yanına kar almıyor’ diyerek Rafet’i yaptıklarının cezasını çektiğini söyledi. Bu duruma sonlanan Selen masayı terk etti. Muzo, kararlarını yanlışsız vermesi için evlatları olarak bunu hatırlatmak zorunda olduğunu söyledi.

Selen Hayri ve Nalan’ı yakaladı

Feride kardeşi Metin’in Nalan’ı bulmaması için onunla buluştu. Feride’nin yokluğunu fırsat bilen Nalan da Hayri’nin kahvaltı teklifini kabul edip konutuna gitti. Bu durumu fark eden Selen, Nalan’ın Hayri’yle bulaşacağını anlayıp ve Nalan’ı takip etti. Nalan ve Hayri romantik kahvaltısını yaparken Selen kapıyı çaldı. Selen’i kapıda gören Hayri şoke oldu.

Nefes kesen 55’inci kısım sonu ile Camdaki Kız bir sonraki kısmında izleyicilere daha heyecanlı dakikalar yaşatacağa benziyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir