CHP’li üst düzey bir yetkili: Ekrem, bizim Ekremimiz, onu niye harcayalım? Ekrem’e ihtiyacımız var

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, bugünkü yazısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekremİmamoğlu hakkında verilen mahpus ce siyasi yasak cezalarının ardından İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener’in dikkati çeken dayanağı sonrasında ortaya atılan “cumhurbaşkanı adayı” tartışmalarına CHP’li üst seviye bir yetkilinin yansısını aktardı.

Buna nazaran “Meral hanımın partimizin içine dönük atağını ve bu ataktan bir şey çıkmayacağını gördük. Cumhurbaşkanı adayımızı Meral hanım belirlemeyecek” diyen yetkili, “Saraçhane’de İmamoğlu belediye başkanı olarak yerinde kaldı ve ‘Sen belediye başkanı olarak değerlisin’ dediler. Ekrem, bizim Ekremimiz. Ekrem’i niçin harcayalım? Ekrem’e muhtaçlığımız var. Ekrem’i seviyoruz. Ancak CHP’nin adayını belirleme yetkisi kimin elinde? CHP’lilerin. Parti Meclisi ile milletvekili kümesi adayı belirleyecek” sözlerini kullandı.

Saymaz, ismini açıklamadığı bu üst seviye yetkilinin, “Parti içine yapılan şeyin çok beğenilen karşılanmadığını gördük. Meral Hanım CHP’lilerden övgü almadı. Biz İyi Parti içine karışırsak hangi yansıyı alacaksak, o da bu türlü girdi, ne olduğunu gördük” tenkitlerini aktardı.

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir