Çevre okuryazarı minikler ödüllendirildi

BURSA (İGFA) – Sakarya Ortaokulu’nda düzenlenen programa, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Arif Bayrak, Vilayet Ulusal Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Metin Sezer, Büyükşehir Belediyesi Etraf Muhafaza ve Kontrol Dairesi Başkanı Yıldız Odaman Cindoruk, Sakarya Ortaokulu Müdürü Erhan Şimşek, okul öğrencileri, öğretmenler ve veliler katıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iştirakiyle yürütülen Etraf Okuryazarı Yetiştirme Projesi kapsamında “Su Tasarrufu ve Kuraklık” modülünde birinci olan Sakarya Ortaokulu’nda eğitim gören öğrenciler muvaffakiyet evrakları ve armağanlarına kavuştu.

Çocukların memnunluğu ve gücü karşısında duyduğu heyecanı belirterek kelama başlayan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Arif Bayrak, “Alt yapıdan üst yapıya, kentsel dönüşümden etraf meselelerine kadar her türlü hususla ilgileniyoruz. Bayan kooperatiflerine, yaşlılarımıza ve gençlerimize takviyeler sağlıyoruz. Toplumun her kesitinin yanında olmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak en büyük gayemiz, gençlerimizin sporla, ilimle, bilimle, sanatla büyümesidir. İstifade edebileceğiniz ve sayıları giderek artan Gençlik merkezlerimizde, kütüphanelerimizde inançlı ve pak bir ortamda çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Kültür, sanat etkinliklerimizi kesinlikle takip edin. Birçok sportif aktiflik ve olimpiyatlar da düzenliyoruz. Spor tesislerimizden de istifade etmelisiniz. Sizlerin proje ve fikirleri çok kıymetli, bizler her vakit yanınızdayız. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyor, muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Vilayet Ulusal Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar yaptıklarını söyledi. Gençlerin çevreyi önemseyen çalışmalarıyla ümitli olduklarını belirten Bulut, derece alan okulu ve öğrencileri tebrik etti.
İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Metin Sezer, üniversite seviyesinde bile düşünülmemiş birtakım çalışmaların bu proje dahilinde Sakarya Ortaokulu’nda gördüğünü belirterek dereceye giren öğrencileri tebrik etti.
Projeye “Su Tasarrufu ve Kuraklık” modülünde katkı sağlayan Türkçe Öğretmeni Serap Aydın, insanların daha sağlıklı, daha inançlı bir etrafta tabiattaki kaynakları koruyarak yaşamalarını emel edinerek projeye başladıklarını belirtti.

Konuşmaların akabinde 5/G sınıfından projede yer alan öğrenciler, sahnede etraf hassaslığı ile ilgili besteledikleri “Su üzere olsa her şey” isimli şarkıyı söyledi. Projede yer alan öğrencilere muvaffakiyet dokümanları ve armağanları, Başkanvekili Arif Bayrak ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Program, proje kapsamında öğrencilerin hazırladıkları afiş ve yapıtlardan oluşan standın gezilmesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir