Acun Ilıcalı: “Maçın berabere bitmesi gönlümden geçiyordu”

Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda oynan Hatayspor-Hull City hazırlık maçı 1-1 berabere sonuçlandı. Yeşil alanda çaba eden futbolcular bu defa depremzedeler için karşı karşıya geldi. Maçtan elde edilen gelirler depremzedelere bağışlandı. Maçın akabinde açıklamalarda konuşan Acun Ilıcalı, “Takımı ülkemize getirmek ve İngiliz beşerinin dikkatini çekmek istedim. Grubumuzu, ülkemizi göstermek istedim. Buradaki hoşlukları gördükçe ve onlar takdir ettikçe çok gururlanıyorum. Buraya çok hoş bir ön hazırlık için geldik. Maçın berabere bitmesi gönlümden geçiyordu. Allah gönlüme nazaran verdi. Hatayspor’un herkes için manası çok farklı. Volkan Demirel hocamı da tebrik ediyorum. Çok hoş grup yapmış. Hoş iki kadronun çabası oldu” halinde konuştu.

Ilıcalı, Hull City’nin yeni dönemdeki gayeleriyle ilgili soruya, “Play-offu zorlamak istiyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz. Halkımızın da duaları çok kıymetli. Uygun şeyleri, düzgün insanların dayanağıyla başarabileceğimizi düşünüyorum. Çok yeterli takviye görüyoruz. Bu dayanaklarla play-off istiyoruz” sözlerini kullandı.

VOLKAN DEMİREL: “TEK GAYEM HATAYLILARI KEYİFLİ ETMEK”

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel ise, tertipte emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bizim için burada alanda olmak manalıydı. Zelzelenin akabinde 5 ay 3 gün sonra ayakta dimdik duran bir Hatayspor var. Futbol büyük bir tertip. Umuyorum ki depremzedeler için de bir umut olmuştur ve herkes kendi hanesini, iş yerini, ailesini yine ayağa kaldırır. Tek gayemiz depremzede vatandaşlarımıza tekrar umut ve ışık vererek onları ayağa kaldırabilmek. Yeni dönemde maksadımız ayakta kalmak. Şükürler olsun ayakta kaldık. Tek gayem Hataylıları memnun etmek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir