200 milyon Euro’luk proje hayata geçecek… Boğaz’ın yalılarını Çeşme’ye taşıyor

PANDEMİ birçok alanda olduğu üzere gayrimenkul bölümünde de esaslı değişimlere yol açtı. Meskenden çalışma modelinin de yaygınlaşmasıyla Ege’ye talep arttı. Yazlık bölgeler artık 12 ay yaşanan yerler oldu, tabiat ile iç içe az katlı konutlar öne çıktı. Tüketicinin taleplerini ve muhtaçlıklarını tahlil eden DAP Yapı da İzmir Çeşme’de yeni konut yatırımı için düğmeye bastı. DAP Çeşme projesiyle yalı konseptini Çeşme’ye taşıyan şirket, 95 yalı ve yalı dairesinin inşasına başladı.

İKİ YILDA HAZIRLANDI

200 milyon kıymete sahip proje için iki yıl hazırlık süreci geçirdiklerini söyleyen DAP Holding Yönetim Kurulu Lideri Ziya Yılmaz, “Çeşme, İzmir’i İzmir yapan, Türkiye’nin en nitelikli kıyı kasabalarından, Türkiye’nin en değerli tatil rotalarından biri. Çeşme’ye yakışan, her ayrıntısı nakış nakış işlenmiş; Akdeniz çanağının en nitelikli projelerinden birini hayata geçirmeyi hedefledik. Nihayetinde de İstanbul Boğazı ile özdeşleşen yalı konseptini Ege’nin maviliklerine taşımış olduk” dedi.

Üç cepheden denizi gören yalıların yanı sıra 1+1, 2+1 ve 3+1’den oluşan ve tamamı deniz görüntüsüne sahip yalı dairelerinin yer aldığı DAP Çeşme, geniş peyzaj alanı, plajı ve yaz-kış kullanıma uygun tasarımıyla öne çıkıyor.

MARİNAYA KOMŞU

Projelerinin dizaynda Akdeniz mimarisinden esinlendiklerini lisana getiren Ziya Yılmaz, “Bölgenin tarihi dokusu, kültürel zenginliği ve Akdeniz kıyılarının Avrupai lüks tecrübesini, Çeşme’nin doğasıyla buluşturduk. Ulaşım manasında İstanbul’a yakınlığıyla da öne çıkan DAP Çeşme, Çeşme Marina’nın çabucak yanı başında olmasının yanı sıra tekneyle konutunuza ulaşım imkânı da sunuyor” diye konuştu.

YATIRIMLAR SÜRECEK

İzmir’e yatırıma devam edeceklerini belirten Ziya Yılmaz, “İzmir’de birinci projemizi Bornova’da hayata geçirdik, teslim ettik. Çeşme ikinci yatırımımız. Üçüncü adresimiz de Mavişehir olacak” formunda konuştu. İstanbul’da da yeni proje hazırlıklarının sürdüğünü söyleyen Yılmaz, Pendik’te büyük bir konut projesine başlayacaklarını tabir etti.

2 AYDA 8 BİN TALEP TOPLADI

PROJENİN ağır ilgi gördüğünü belirten Ziya Yılmaz, iki ayda 8 binin üzerinde ön talep geldiğini lisana getirdi. Yılmaz, DAP Çeşme’de konutların 24 ayda teslim edileceğini de kelamlarına ekledi.

Ziya Yılmaz

DÖRT MEVSİME UYGUN TASARIM

MİMAR Gökhan Avcıoğlu ise projeyle ilgili şunları söyledi: “Yeşillerle donatılmış DAP Çeşme, yaşayanlara dört mevsim, 12 ay boyunca konforlu ömür keyfi sunacak. Ege bölgesinin mahallî mimari ve tasarım geleneklerinden esinlenen bir proje. Sahip olduğu teraslar, avlular ve havuzlar; konumlandırıldığı özel açıyla dış hayatla teması güçlendirirken, Ege’nin ve Çeşme’nin eşsiz tabiatını içine alan kucaklayıcı bir lisana sahip.”

Üç cepheden denizi gören yalıların yanı sıra 1+1, 2+1 ve 3+1’den oluşan ve tamamı deniz görünümüne sahip yalı dairelerinin yer aldığı DAP Çeşme, geniş peyzaj alanı, plajı ve yaz-kış kullanıma uygun tasarımıyla öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir